ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-yazma Seferberliği Kapsamında Kurslar Başladı

Okuma-yazma Seferberliği Kapsamında Kurslar Başladı

İl Milli Eğitim Müdürü ÖZTÜRK ülke genelinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Sayın Emine ERDOĞAN tarafından başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında Nurettin OK Halk Eğitimi Merkezinde açılan kursları yerinde ziyaret ederek kursiyerlerin yıllar sonra okuma yazma gayret ve heyecanlarına ortak oldu. Kursiyerlerle bir süre sohbet eden ÖZTÜRK her yaşta öğrenmenin mümkün olabileceğini belirtti. Ülke genelinde başlatılan bu seferberliğe kayıtsız kalamayıp kursa katıldıkları için duyduğu memnuniyeti belirten ÖZTÜRK, kursun 3.haftası olmasına karşın devam oranın yüksek olmasından mutlu olduğunu belirterek kursun açılmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer ULUCAN da okuryazarlık seferberliği kapsamında il merkezi ve merkeze bağlı köylerle birlikte 15 farklı noktada okuma yazma kursu açtıklarını kurslara vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiklerini belirtti. Merkeze bağlı Hasakça, Ünür ve Kırovacık köylerinde de kursların açıldığını ve kurslara katılım oranlarının yüksek olduğunu ifade etti. Farklı nedenlerle okula gidememiş ve ya okulunu yarıda bırakmış vatandaşlarımızdan okuma yazma bilenlere ise komisyon marifetiyle sınav yapılarak diploma almalarının sağlanacağını, kursların farklı etkinliklerle devam edeceğini belirtti.

 

19-03-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.