ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Org. İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu Öğretmenleri, İngiltere İşbaşı Öğrenme Ziyaretini Tamamladılar

Org. İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu Öğretmenleri, İngiltere İşbaşı Öğrenme Ziyaretini Tamamladılar

Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından kabul edilen, “Matematiğin Temelini Sağlam Atıyoruz – We Lay The Solid Base of Mathematics” isimli Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projesinin ikinci yurtdışı hareketliliği gerçekleştirildi.

İlkokullarda matematik öğretiminin kalitesinin artırılması amacıyla yürütülen projenin ikinci işbaşı öğrenme ziyareti 8-14 Haziran 2015 tarihlerinde İngiltere’de gerçekleştirildi. 8 kişiden oluşan ekip, proje ortağının kendileri için ayarladığı iki farklı okulda matematik derslerine girerek gözlemler yapma, ders işlenişlerinin görülmesi, müfredat programlarının incelenmesi ve karşılaştırılması, kullanılan öğretim materyallerinin ve ders kitaplarının incelenmesi gibi eğitimsel çalışmaların yanında, kültürel tanıtım ve paylaşım amaçlı etkinliklere de katıldılar.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğini de ziyaret eden proje ekibi, İngiltere’de Türk çocukları için ne gibi eğitim imkanları sunulduğu ve orada görev yapan öğretmenlerin çalışma koşulları konularında da bilgi sahibi oldular.

Proje kapsamında yurtdışında çalışmalarda bulunan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.