ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otizm Hastalık Değil Farklılıktır!

Otizm Hastalık Değil Farklılıktır!

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ‘Otizm Farkındalık Günü’ etkinliği olarak kurum binalarını mavi balonlarla süslediler ve kuruma gelen tüm öğrencilere mavi balon hediye ettiler. Otizmle ilgili bilgilendirme çalışması yaptılar. Otizm tanısı almış bir öğrenciyi de evinde ziyaret ettiler.

Konu ile ilgili olarak Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, ‘Bireylerin, var olan yeterliklerinin en üst düzeyde geliştirilerek sosyal yaşama etkin katılımının artırılmasının temel yolu eğitimdir. Özel eğitime ihtiyacı olan tüm bireylerde olduğu gibi otizm tanısı konulmuş çocukların da bağımsız yaşayabilmeleri, davranış problemlerinin azaltılarak gereksinimleri olan becerileri kazanabilmeleri doğru yöntemlere dayanan eğitimle sağlanabilmektedir. Günümüzde otizmin tedavisi tam anlamı ile gerçekleşememiştir. Sevgi, saygı, sabır ve anlayışla yoğrulan, eğitimle desteklenen bir yaklaşım en değerli ve etkili tedavi yöntemi olarak görülmektedir.

Bugün de bir adım farkındalık daha oluşturabilmek amacı ile yapılan faaliyetlerde, emeği geçenlere, eğitim camiasına ve değerli ailelere teşekkür eder, şahsım ve kurumum adına saygılar sunarım.’dedi.

 

03-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.