ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otizmin Farkındayız, Onların Yanındayız!

Otizmin Farkındayız, Onların Yanındayız!

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeni ile İlimiz merkezinde bulunan Vali Ayhan Çevik Eğitim Uygulama Okulu bünyesinde eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıfını ziyaret etti. Biri Irak’lı olmak üzere toplam 6 otizmli öğrencinin olduğu sınıfta öğrencilere bu anlamlı günde yaş pasta ikram edildi.

Ziyarete Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi yönetici ve öğretmenleri de katıldı. Öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Yusuf YAZICI, ‘Otizm ile ilgili farkındalık oluşturmak ve otistik bireylerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, 2 Nisan, Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. Bu çerçevede Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizmle ilgili yapılan etkinlikler yoluyla, otistik bireylerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Otizmle ilgili yapılan birçok çalışma sonucuna göre; otizmli bireylerin gelişiminde en önemli unsur, almış oldukları eğitimdir. Eğitimciler olarak bizler de bu öğrencilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Engelli öğrencilerimizin eğitiminde emeği geçen tüm veli, öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim’ dedi.

          İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI okulun öğrencilerinden olan İsmail KOÇ’a sporda gösterdiği başarılardan dolayı belge verdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.