ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ovacık Şehit Necdet Demirel Ortaokulu TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Ovacık Şehit Necdet Demirel Ortaokulu TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Ovacık Şehit Necdet Demirel Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Asuman SARITAŞ tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 5 adet araştırma, 4 adet tasarım ve 1 adet bilgi araştırma projesi 25 öğrenci tarafından 5 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi.  Sergi açılışı 4 Nisan 2019 Perşembe günü saat 10.00’da Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, AR-GE Birimi,  okul müdürü, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

BİLGİ ÇARKI PROJESİ

Öğretmen Selim KIZILAY, “ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini daha eğlenceli hale getirmek ve önceki işlenmiş konuların unutulmasını önlemek amaçlanarak öğrencilerin dikkatlerini çekici renklerle ve rekabetçi özelliklerini artıracak puanlama sistemiyle öğrencilerimiz tarafından tasarlanan materyalimiz çarkıfelek şeklindedir.  Çarkıfeleğin her bölmesinde bir soru ve soruya uygun puan bulunmaktadır. Sırayla öğrenciler çarkı çevirir ve çıkan soruyu bilir. Bildiği soruya göre de puan alır.  Puanlamaya göre öğrenci sıralaması belirlenir. Bu sayede akılda kalmayan konuların tekrarı eğlenceli şekilde yapılmış oldu.”  dedi.

Proje yürütücüsü Asuman SARITAŞ, “Gerçekleştirdiğimiz fuara çalışmaların hazırlanma aşamasında öğrencilerin; fuar günü de velilerimizin ilgisi yoğun olmuştur.  Öğrenciler bilimsel süreçlerle dolu bir hazırlık aşaması geçirmiştir. Öğrencilerimiz bilimsel yöntemleri kullanarak bilgiye ulaşma becerilerini geliştirmişlerdir. Çocukların bilime karşı olan tutumları olumlu yönde etkilenmiştir. Yaptığı işten zevk alan öğrencilerimiz kendilerini ifade edebildikleri için de ayrıca çok mutlu olmuşlardır. Projemizi oluştururken emekleri geçen okul idaremize, öğretmen arkadaşlarımıza,  öğrencilerimize  ve fuar günü bizi yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

08-04-201908-04-201908-04-201908-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.