ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZ DEĞERLENDİRME SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

ÖZ DEĞERLENDİRME SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

Türkiye’de ihtiyaç duyulan kalitede; güncel, nitelikli, ölçülebilir ve sürdürülebilir bir mesleki ve teknik eğitime ulaşmak, mesleki eğitimi ulusal bir kalite güvence sistemine kavuşturmak için Mayıs 2012 ile Mayıs 2014 arasında Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi (METEK) yürütülmüştür. Proje neticesinde Mesleki Eğitim Kurumlarımızda kalitenin izlenmesi ve değerlendirilmesi adına öz değerlendirme çalışması ortaya çıkmış ve iki yıl 176 pilot okulda uygulanmıştır. İlimizde Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde pilot olarak uygulanan öz değerlendirme çalışması bakanlığımız Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı organizesinde 2016-2017 yılı itibariyle tüm Türkiye geneline yaygınlaştırılması planlanmıştır.

Bu kapsamda ilimizde öz değerlendirme konusunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Alan Şefi Abdurrahman ŞAYIK ve İl MEM Ar-Ge Birimi Koordinatörü Sinan ÖZLÜ tarafından 22-25/05/2017 tarihleri arasında tüm mesleki eğitim kurumlarımızdan müdür, müdür yardımcısı, alan şefi ve zümre başkanlarının katıldığı iki ayrı gruba toplam dört günlük hizmet içi eğitim semineri verilmiştir.

Seminer neticesinde ilimizdeki tüm mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarımızda sürekli gelişim mantığı ile iyileştirmeye ve gelişime açık alanların tespiti yapılarak kurumlarımızda etkili, yenilikçi ve gelişim ruhunun sahip olduğu ortamların oluşturulması hedeflenmektedir. Öz değerlendirme sisteminin etkililiğinin sağlanması ile öğrenciler, iş verenler, kamu, ve mesleki ve teknik eğitim kurumları açısından fayda sağlayacak bir yapıya kavuşulmuş olunacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf YAZICI, eğitimde kalitenin arttırılması hususu ülkemizin sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişimin sağlanması, küresel rekabette yerini alabilmesi, eğitime ayrılan kaynakları daha verimli ve etkin kullanabilmesinde önemli bir etken olduğunu belirterek, mesleki eğitimde kalitenin arttırılması süreci ise öz değerlendirme çalışmalarının etkililiğinin sağlaması ile gerçekleştirilecek bir çalışma olduğunu söylemiştir.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf YAZICI, Öz değerlendirme sürecinin ilimizde ve ülkemizde başarıları ve kaliteyi beraberinde getireceğine inanarak tüm mesleki okul ve kurumlarımızdaki yönetici, öğretmen ve çalışanlarımıza yapacakları çalışmalar için teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim dedi.

 

 

29-05-201729-05-201729-05-201729-05-201729-05-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.