ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Özel Eğitimde Çare Sizsiniz" İsimli Kitabın Tanıtımı YapıldıEDES Programı kapsamında Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerle ilgili öğretmen ve yöneticilerin bilgilendirilmesini sağlayacak “Özel Eğitimde Çare Sizsiniz” isimli kitabın tanıtımı 27 Ekim 2015 Salı günü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’nde Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi Çağlayan, “Yönetici, öğretmen ve aileler için engel türlerini, yapılabilecek çalışmaları ve benzer konuları içeren 150 sayfalık kitap Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü uzmanları tarafından hazırlanarak Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullarda yönetici ve öğretmen olarak görev yapan 2065 personele, Türkiye genelinde bulunan 228 Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne, 81 İlin Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatı üst düzey yöneticilerine ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

“Özel Eğitimde Çare Sizsiniz!” kitabı ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerle ilgili öğretmen ve yöneticileri bilgilendirmek, güçlendirmek ve neticede özel eğitime ihtiyacı olan bireylere daha iyi bir eğitim ve gelecek sağlamayı amaçladık” diyerek bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, “Özel Eğitimde Çare Sizsiniz” isimli kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kitabın tanıtımı sonrasında, emeği geçenleri tebrik eden Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, programda hazır bulunan öğretmenlere kitaplarını teslim etti.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.