ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Raylı Sistemler Alanı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Raylı Sistemler Alanı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Günümüzde ulaşım, insanların en önemli sorunlarından biridir. Özellikle büyük kentlerde yaşayan insanlar her gün bu sorunla daha fazla karşılaşmaktadır. Hızlı kentleşme, yoğun nüfus artışı, hava kirliliği ve enerji sıkıntısı gibi büyük sorunlar, ulaşımda raylı sistemlerin önemini artırmış, raylı taşımacılığa geçişi ise zorunlu hâle getirmiştir.

Bu kapsamda Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bünyesinde Raylı Sistemler Alanı 2016-2017 Eğitim öğretim yılında açılmış olup 12 öğrencimiz ile eğitime devam edilmektedir. Bu alanda eğitim gören öğrenciler ile velilerimize Raylı Sistemler Teknolojisi Alanının tanıtımı, mezun öğrencilerin iş istihdamı ve işletmede meslek eğitimi ile öğrencilerin staj yapacakları fabrika ve atölyelerin tanıtımı için 05.04.2017 Çarşamba günü okulumuzda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, TCDD İnsan Kaynakları Daire Başkan Yardımcısı Cüneyt TÜRKKUŞU, TCDD Eğitim Şube Müdürü Ekrem ARSLAN, TCDD Eğitim Uzmanı Dursun YAVUZ ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Turan HAKİOĞLU katılmıştır.

TCDDY İnsan Kaynakları Daire Başkan Yardımcısı Cüneyt TÜRKKUŞU öğrenci ve velilerimize bilgilendirmelerde bulunmuştur.

İlimizi ziyaretleri ve destekleri nedeniyle TCDD yetkililerine teşekkür ederiz.

                                                          

                                                                                  Yusuf YAZICI

                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

 

07-04-201707-04-201707-04-201707-04-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.