ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlerle Sene Sonu Toplantısı Yapıldı

Rehber Öğretmenlerle Sene Sonu Toplantısı Yapıldı

10 Haziran 2015 Çarşamba günü RAM toplantı salonunda; 2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim yılı, sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya RAM Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN ve ilimizde bulunan rehber öğretmenleri katıldı. İlk olarak Çankırı Öğretmenevi’nde öğretmenlere kahvaltı verildi. Daha sonra RAM toplantı salonunda toplantıya geçildi.

Toplantıda 2014- 2015 Eğitim ve Öğretim yılında yapılan faaliyetler ve projeler değerlendirildi. Yılsonu hazırlanacak raporlar hakkında bilgi verildi. Öğrencilere yönelik TEOG,  YGS ve LYS sınavları ile ilgili tercih sistemi ve bu konuda yapılan rehberlik çalışmaları konuşuldu.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Mehmet BOZKURT, 25 - 29 Mayıs 2015 tarihleri arasında Mersin’de katılmış olduğu “Psikoeğitim Okul Uygulamaları” hakkında rehber öğretmenlere bilgiler verdi. Eylül ayından itibaren sertifikası olmayan rehber öğretmenlerine bu konuda kurs açılacağını belirtti.

Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’nin, Sosyal Bilimler Lisesi’ne çevrilmesinden dolayı okul rehber öğretmeni Recep KADI, okulun özelliği ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Özel Eğitim Hizmetleri Bölüm Başkanı Hüseyin Avni SİMİTCİ tarafından özel eğitim hizmetleri hakkında rehber öğretmenlere bilgiler verildi.

RAM Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, görev yeri değişikliği nedeniyle ilimizden ayrılacak rehber öğretmenlere, bulunmuş oldukları yerlerde yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek yeni görev yerlerinde başarılar diledi.

Toplantı sonunda RAM Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN tarafından öğretmenlere kitap ve dergi hediye edildi.

Emeklerinden dolayı RAM yöneticilerine ve tüm rehber öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.