ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şabanözü Geleceğe Kulaç Atıyor

Şabanözü Geleceğe Kulaç Atıyor

Spor yapmanın fiziksel ve mental sağlığımıza olan etkisini gösteren yüzlerce çalışma mevcut. Spor yapanlar, birçok hastalığın gelişme riskini azaltırken, kendilerini daha mutlu ve zinde hissediyorlar. Spor yapmak mental sağlığımızı kuvvetlendirdiği gibi, sorunlarla başa çıkma yetimizi de güçlendiriyor. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın eğitim öğretim faaliyetlerinde kendilerini gerçekleştirmelerinin yanında bedensel ve mental olarak da çağın gerektirdiği seviyelerde olmasını hedeflemekteyiz. Bu bağlamda çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimini sürekli hale getirmek adına Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Şabanözü Geleceğe Kulaç Atıyor" projesini hazırladı.

Öğrencilere yüzme öğretmek ve bu sporu sevdirmek amacıyla Şabanözü'ndeki kurumlar el ele verdi. İlçede bulunan ortaöğretim kurumları 9. sınıf öğrencilerine Beden Eğitimi öğretmenleri gözetiminde ve rehberliğinde yüzme kursları verilecek. Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirmeyi amaçlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Şabanözü Geleceğe Kulaç Atıyor" projesinin maliyeti Şabanözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce, öğrencilerin okuldan havuza, havuzdan okula servis giderleri Şabanözü Belediye Başkanlığı'nca karşılanacaktır. Ayrıca proje kapsamında Dr. Sami Baran İlçe Devlet Hastanesi tarafından öğrencilere ve velilerine obezite ve hijyen konularında eğitim seminerleri düzenlenecektir. 16 hafta sürecek olan proje ilçemizde bulunan Sky sosyal tesislerindeki havuzda gerçekleşecek ve ilçemizdeki 9. sınıf öğrencileri faydalanabilecek. Projeye göre kurslar hafta içi 3 gün kızlar ve erkekler ayrı gruplar halinde gerçekleştirilecek.

Projenin hayata geçmesinde emeği geçen Şabanözü Belediye Başkanlığına, Şabanözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ve Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No38 Çankırı - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.