ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şabanözü Gümerdiğin Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Şabanözü Gümerdiğin Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Şabanözü İlçemiz Gümerdiğin Ortaokulu tarafından hazırlanan “TÜBİTAK Bilim Fuarı” Şabanözü Kaymakamı Sayın Cuma ÇOTU, Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARAKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlker KENDİR, İlçe Daire Amirleri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla 05.06.2015 Cuma günü açıldı.

         “TÜBİTAK Bilim Fuarı”  hakkında bilgi veren Gümerdiğin Ortaokulu Müdürü Nazmiye KATIRCI, “TÜBİTAK Bilim Fuarı ile öğrencilerimizin gerçek hayattaki soru ve sorunlara yönelik çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin, öğrenciler tarafından uygulayarak, yaparak ve yaşayarak öğrenilmesini sağlamaktı. Bu sebeple 58 ortaokul öğrencimiz ile 3 ortaokul öğretmenimizin yoğun çalışmaları ve İlkokul öğretmenlerimizin destekleri ile hazırlanan 25 adet bilim projemizi beğeninize sunmak istiyoruz dedi. Projelerin tanıtımının gerçekleştirilmesinin ardından katılımcı ve misafirlere ikramda bulunuldu.

Bilim fuarının açılmasında ve sergilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.