ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN “ Çocuğumla Okuyorum” Kitap Okuma Etkinliğine Katıldı.

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN “ Çocuğumla Okuyorum” Kitap Okuma Etkinliğine Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlimiz genelinde uygulanan Sosyal Okul Projesi ile Kitaplarım Okusun Projesi kapsamında Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu’nda her hafta Salı günü gerçekleştirilen “Çocuğumla Okuyorum” kitap okuma etkinliği 17 Mart 2015 Salı günü Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Okul Müdürü Resul AYHAN, “Milli Eğitim Müdürlüğümüzün eğitim öğretim yılı başında başlatmış olduğu "Sosyal Okul Projesi" kapsamında 24 ana başlıkta etkinlik planladık.

Bunlardan biri olan "Çocuğumla Okuyorum" projesi 14 Ocak 2015 tarihinde başlamış olup, Haziran ayının ilk haftasında sonlanacaktır.

Bu etkinlikteki amacımız; öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır dedi.

"Çocuğumla Okuyorum" etkinliği okulumuzda şöyle uygulanmaktadır; her hafta salı günü serbest etkinlik saatlerinde kitabı ile okula gelen velilerimiz öğrencisi ile konferans salonuna alınarak rehber öğretmen gözetiminde 40 dakika okuma etkinliği yapılmakta, okuma etkinliğine belirli gün ve haftanın önemine göre bir velimizin okuyacağı şiir veya yazı ile başlanmaktadır.

Sayın Valim, İlimizde göreve başladığınızdan itibaren birinci önceliğiniz eğitim olmuştur. Bugün burada olmanız bunun ispatıdır” dedi.

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN ise yaptığı konuşmasında, “Salonun dolu olduğunu görünce çok mutlu oldum. Velilerimiz ciddi bir şekilde bu işe ilgi duymuşlar. Bu da beni mutlu kıldı. Bu millet çok önemli bilim adamları yetiştirmiş bir millettir. Pir-i Reisleri, İbn-i Sinaları bu millet yetiştirmiştir. Bu milletin bağrından çıkmıştır. Tasavvufun zirveleri de bizim köklerimizden gelmektedir. Mevlanalar, Yunus Emreler hepsi bu milletin köklerinden gelen ve söyledikleriyle, yansıttıklarıyla, hal ve hareketleriyle etrafında kümeler oluşturan zirvelerdir. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum. İlgi ve alakanız nedeniyle şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Gülten BALİ isimli veli tarafından “Dur Yolcu” adlı şiir okundu.

              Teşriflerinden ve desteklerinden dolayı Sayın Valimize, velilerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.