ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Yeni Yapılan Okul ve Yurt İnşaatlarında İncelemelerde Bulundular

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Yeni Yapılan Okul ve Yurt İnşaatlarında İncelemelerde Bulundular

26 Ekim Pazartesi günü Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal ÖZDEMİR ve Şube Müdürü Muammer ÖZTÜRK ile birlikte, Süleyman Demirel Fen Lisesi öğrencilerinin hizmetine sunulacak olan 300 kişilik yurt binası,  Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Lise Kompleksi, TOBB tarafından yapılan 16 derslikli Fen Lisesi Eğitim Tesisi ve Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek binası inşaatlarında incelemelerde de bulundu.

Süleyman Demirel Fen Lisesi Yurt Binası

Yüzde 45 oranında tamamlanan 8 bin metrekare kapalı alana sahip, 170 metrekare kafeterya, engelli öğrenci odaları ve engelli bireyler için de özel alanların yer alacağı, 150 kız ve 150 erkek öğrencinin barınacağı yurt binasında 21 m2’lik odalar üçer öğrencinin kalacağı şekilde planlanmış olup, her katta etüt odası bulunacak.

İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi Kompleksi

24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu, 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 200 öğrenci kapasiteli yurt ve spor salonunu kapsayan inşaat ihalesi 4 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş ve yüklenici firmaya 16 Haziran 2014 tarihinde yer teslimi yapılmıştı. Okul binalarında e-kütüphane, müzik dersliği, fuaye salonu, spor salonu; 200 öğrenci kapasiteli pansiyonda ise revir, pansuman odası, belletmen odası, mutfak, bekleme ve ziyaretçi odası, çamaşır odaları, kantin, yemekhane, dinlenme ve tv odası, içerisinde banyo ve tuvaleti bulunan 3’er kişilik odalar, toplantı odası, bilgisayar odası, oyun salonu, engelli bay-bayan öğrenci odaları, internet odası ve her katta etüt odası bulunacak. Ayrıca okul bahçesine 24 araçlık park yeri yapılacak.

Süleyman Demirel Fen Lisesi Binası

Çankırı-Yapraklı yolu 3. km’deki 28.376,00 m²’lik arsaya TOBB tarafından 16 derslikli Fen Lisesi yapımı ile ilgili protokol Valimiz Vahdettin Özcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu arasında 4 Ocak 2013 tarihinde imzalanmıştı. İnşaat çalışmaları hakkında bilgi veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir, “İnşaat süresi 1 yıl olup, 2016-İ2017 eğitim öğretim yılına yetişmesi bekleniyor. Toplam kapalı alanı 11.700 m² olan eğitim tesisinde, pansiyon ve 900 m2’lik spor salonu da yer alacak.” dedi.

Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ek Binası

Her katta bay ve bayan öğrenciler için engelli wc’leri ile engelli asansörü bulunacak olan 12 derslikli ek hizmet binasının 2016 yılının 10. ayında tamamlanması öngörülüyor. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “520 öğrencisi bulunan Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ikili eğitim yapılmaktadır. İhtiyaç duyulan ek eğitim tesisi ile ilgili proje ve yaklaşık maliyet çalışmaları Müdürlüğümüz İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü koordinesinde Müşavir Firma tarafından hazırlanmış, gerekli incelemeler ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personelince yapılmıştır. Bodrum+zemin+3 kattan oluşan eğitim tesisinin toplam inşaat alanı 2.503,61 m²’dir.” dedi.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, 2011 yılında ilimizde yapılan eğitim yatırımlarının 9 milyon TL olduğunu, bu rakamın bu yıl 100 milyon TL’ye çıktığını ifade ederek, Ilgaz İlçemize 8 derslikli İmam Hatip Ortaokulu yapılacağını, Orta İlçemizde 12 derslikli İmam Hatip Lisesi ile 200 kişilik yurdun kaba inşaatının bittiğini, yine Orta İlçemizde 12 derslikli Ortaokul binasının tamamlandığını dile getirdi. Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi yanında bulunan 10 bin m2’lik arsaya 24 derslikli lise binası, Şeker Pancarı Şefliğinin yerine de 24 derslikli Ortaokul binası yapılacağını belirten Sayın Valimiz, Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı tarafından merkezde 13 okul bahçesine voleybol ve basketbol sahası kazandırılacağı müjdesini vererek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.