ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, İlimize Atanan Aday Öğretmenlerle Kahvaltıda Biraraya Geldi

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, İlimize Atanan Aday Öğretmenlerle Kahvaltıda Biraraya Geldi

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, yetiştirilmek üzere İlimize atanan 62 aday öğretmen ile 3 Mart 2016 Perşembe günü gerçekleştirilen kahvaltı programında bir araya geldi.

Hacı Ali Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen programa Sayın Valimiz vahdettin ÖZCAN’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Meral BATI DEMİRBAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut ÜNAL, danışman öğretmenler Atatürk Ortaokulu Müdürü Nadir KAYAŞ ile Dr. Refik Saydam İlkokulu Müdürü Hüseyin ÇAKIR ve aday öğretmenler katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “İlimiz    geneline 20 branşta, yetiştirilmek üzere 62 aday öğretmen atanmıştır. Bunlardan    6 Çerkeş, 1 Atkaracalar, 1 Kurşunlu, 1 Yapraklı olmak üzere toplamda 9 kişi ilçelere, 53 kişinin ise merkeze ataması yapıldı. 14 haftalık eğitime 1 Mart 2016 tarihi itibariyle başlanmış olup, haftanın 3 günü, 3 saat danışman öğretmenle birlikte aday öğretmenler derse girecektir. 1 gün okulun idari kısmında görev yapacak, 1 günde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin hazırladığı program dahilinde kurumlar, tarihi turistik yerlerin ziyareti gerçekleştirilecektir. 1    Eylül 2016 tarihinde atandıkları asıl görev yerlerinde görevlerine başlayacaklar. Hem cinsini eğiten, ona şekil veren, bilimsel ve duygusal alanda yetişmeleri sağlayan, kendi öz benliğinden fedakarca çaba sarf eden öğretmenlerimiz; ülkemizin geleceğinin daha iyi olması ve insanların yetiştirilmesi için elimizden gelen gayreti yapmaya devam ediyoruz. Genç arkadaşlarımıza huzurlu, başarılı ve mutlu yaşam diliyorum” dedi.

Aday öğretmenleri tebrik eden Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, “Bugün burada kahvaltı yaptığımız 62 arkadaşımız, danışman öğretmenlerin yanında Eylül ayına kadar eğitim görecek. Şubat ayında ilimize 98 öğretmenimiz atandı. Aday öğretmen uygulamasını başlattığı için Sayın Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı’yı tebrik ediyorum. Sizler bu meşakkatli yolu almak zorundasınız. Size çocuklar, gençler, bu ülkenin geleceği emanet edilecek. O itibarla bu projeyi destekliyoruz. 3 gün okulda, 1 gün Müdürlükte vakit geçireceksiniz ama sizlere tavsiyem diğer 1 günde kamu kurum ve kuruluşlarını tanıyın. İlimizi tanıyın. Eylül sonu gideceğiniz illerde Çankırı’nın gönül elçisi olun. Çankırılılar güzel insanlar, Çankırılılar temiz insanlar, Çankırılıların ayakları bu topraklarda, Çankırılılar devletinin, milletinin, bayrağının, vatandaşının emrinde. Sizlerden de isteğimiz budur. Vatanımızın milli gelirini arttıracak, ihracatını arttıracak, mutluluk seviyesini yükseltecek nesiller yetiştirmenizi sizden istirham ediyorum. Bayrağını seven, toprağını seven, ezanını seven, vatandaşını seven, hiçbir etnik ayrım yapmadan, hiçbir görüş ayrımı yapmadan, hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan, onlara hizmeti bir ulvi duygu olarak, düşünen, yaşayan gençleri yetiştirmenizi istiyorum. Son günlerde buna çok ihtiyacımız var. Zorluklarla mücadele ediniz. Hayat size zorluklar çıkarabilir ama biliniz ki zoru hemen başarırsınız imkansız zaman alır. İmkansız diye de bir şey yoktur. Yeni görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.  

Tüm aday öğretmenler adına teşekkür konuşması yapan aday öğretmen Arzu tekin, “Burada bulunmaktan çok mutluyuz. Bizi ağırladığınız için tüm öğretmenlerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sayın Valimiz Vahdettin Özcan tarafından tüm öğretmenler adına aday öğretmen Sümeyra UYSAL’a çiçek takdim edildi. 

Program tüm öğretmenlere karanfil dağıtımı ile sona erdi.

 

 

 03-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.