ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT HASAN GÜLHAN CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİ

ŞEHİT HASAN GÜLHAN CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİ

Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında 14 Ekim Cuma günü, 12. Sınıf öğrencilerimize yönelik “Karatekin Üniversitesi’ne bir gezi düzenlendi. Okul Müdürü Ahmet YOLCU ve öğretmenleri eşliğinde düzenlenen geziye toplam 60 öğrenci olmak üzere tüm 12. Sınıf öğrencileri katıldı.

Üniversite tanıtım gezilerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olduğu, aynı zamanda üniversite kültürü, imkanları, bölümleri, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinmenin öğrencilerimizin motivasyonlarını artırdığı, bakış açılarının daha da genişlediği bilinen gerçeklerdir. Bu amaçla üniversite sınavına hazırlanan 12.sınıf öğrencilerimizin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek,  motivasyonlarını arttırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını ve üniversitede yaşam hakkında bilgi edinmeleri maksadıyla düzenlenen  üniversite gezilerimizden ilki Karatekin Üniversitesi’ne yapılmıştır.

Öğrencilerimizin ilimize ait  üniversitemizi ve lisans programlarını doğrudan tanıma imkanı sunulan bu gezide; öğrencilerimiz  bölümler hakkında bilgi aldılar,  okulun fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıdılar  ve genel havasını teneffüs ettiler.

 

 

18-10-201718-10-201718-10-201718-10-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.