ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 10. Sınıf Öğrencileri Timurhan GÜRLER ile Sercan YILDIZ; okul çevresinde buldukları, içerisinde yaklaşık 180 TL olan para cüzdanını sınıf öğretmenleri Şener PEHLEVAN´ a verdiler. Sınıf öğretmenleri de para cüzdanını tutanak karşılığında Belediye Zabıta ekiplerine teslim etti.

Olayın okul idaresine haber verilmesi üzerine sınıf öğretmeni ve öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Yazıcı´yı makamında ziyaret ettiler. Okul idaresi ve öğrencileri kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI olaydan duyduğu memnuniyeti belirtti. Öğrencilerin bu davranışlarının herkese örnek olması gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü, “Sizleri, sizleri yetiştiren başta aileniz olmak üzere tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Örnek bir davranış sergilediniz. Sizi yetiştiren insanlara en güzel hediyeyi verdiniz. Bundan sonraki yaşamınızda da böylesi nice güzel davranışlar sergilemenizi temenni ediyorum.” dedi.

Okul Müdür Vekili Üzeyir ÇELİK bu davranışı sergileyen öğrencilerin okullarından çıkmasının kendilerine ayrı bir mutluluk verdiğini belirtti. Üzeyir ÇELİK, “Şener Bey konuyu benimle paylaştığında tarifsiz duygular yaşadım. Bu gençler topluma paradan daha değerli şeyler olduğunu hatırlattı. Kendileriyle gurur duyuyorum” dedi.

Öğrenciler Timurhan GÜRLER ile Sercan YILDIZ para cüzdanını bulduklarında hiç tereddüt etmeden sınıf öğretmenlerine verdiklerini belirterek “Bu cüzdandakiler bizim hakkımız değildi. Ailemizden ve okulda öğretmenlerimizden aldığımız terbiye bizim cüzdanı teslim etmemiz gerektiğini hatırlattı. Bizler de hiç tereddüt etmedik. Bu davranışımızdan dolayı da çok mutluyuz.” sözleriyle düşüncelerini ifade ettiler.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Şube Müdürü Muammer ÖZTÜRK öğrencileri Teşekkür Belgesi ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdiler.

 

02-12-201502-12-201502-12-2015

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.