ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Seyyar Kabare” Turuna Yukarı Çavuş Köyüyle Başladı

“Seyyar Kabare” Turuna Yukarı Çavuş Köyüyle Başladı

Mareşal Çakmak Ortaokulu proje ekibi tarafından “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar” kapsamında hazırlanan “Seyyar Kabare” projesinin ilk etkinliği Yukarı Çavuş köyünde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Şube Müdürleri Orhan Kemal KARAKUŞ ve Turhan HAKİOĞLU, Okul Müdürü Ramazan BALOĞLU, Okul Müdür Yardımcısı Muhittin ŞAHİN, AR-GE ekibi, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve köy halkı katıldı. Köy odasında samimi bir ortamda sergilenen proje, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

“Seyyar Kabare” projesi, geçmişin günümüz ve gelecekle sentezlenerek veli ile öğrencilerin eğitim konusunda daha da duyarlı olmaları konusunda bir farkındalık ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda ilk gösterim taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan Aşağı Çavuş ve Yukarı Çavuş köylerindeki veli ve öğrencilerin katılımlarıyla sahnelenmiştir. Projeyle millî kültür ögelerimizin yaşatılması ve öğrencilerdeki drama yeteneklerinin ortaya çıkarılarak öğrencilerin özgüven düzeylerinin de artırılması hedeflenmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, oyunun hazırlanmasında ve sergilenmesinde emeği geçen Mareşal Çakmak Ortaokulu Müdürü Ramazan BALOĞLU, Müdür Yardımcısı Muhittin ŞAHİN, AR-GE ekibi, öğretmen ve öğrencilere başarılarının devamını dileyerek teşekkür etti. Ayrıca köy muhtarına ve köy halkına da misafirperverliklerinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Proje hakkında ve eğitimin önemi hakkında bir konuşma yapan Sayın ÖZTÜRK, köy halkı ile eğitim öğretim konularıyla görüş alış verişinde bulundu.

Misafirperverliklerinden ve ilgilerinden dolayı Yukarı Çavuş Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin KARA ve köy halkına teşekkür ederiz.

 

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No38 Çankırı - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.