ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

TEOG SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

İlimiz merkezinde 1258 öğrenci, ilçelerimizde ise 847 öğrenci olmak üzere toplam 2105 öğrencimiz için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı 2. dönem merkezi ortak sınavları 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 1. Dönem yakaladığımız başarının ikinci dönemde de artarak devam etmesi amacı ile elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Başarının etkili bir takım çalışması ile olabileceğinin inancı ve bilinci ile hareket ederek tüm paydaşlarımızla birlikte yeni projeler ve akademik başarıyı artırıcı çalışmalara devam ediyoruz.

Geçtiğimiz aylarda yaptığımız ÇEGEP (Çankırı’da Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi) Çalıştayı, Sosyal Okul Projesi, alanında uzman ve deneyimli eğitimcilerin katıldığı veli ve öğrenci seminerleri, destekleme kursları, ev ziyaretleri bunlardan sadece bazılardır.

Okullarımızdaki rehberlik öğretmenlerinin yanı sıra ilimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli yönetici ve rehberlik öğretmenleri de ilimiz merkezi ve ilçelerimize, merkeze bağlı köylerimize kadar TEOG Seminerlerine devam etmektedir. Bugüne kadar yaklaşık 1300 öğrencinin, 720 velinin katıldığı seminerler bu hafta Şabanözü ilçesi, Merkez Karadayı ve Tüney köylerindeki ortaokul öğrenci ve velilerine yönelik olarak devam edecektir.

TEOG Sınavına hazırlık yılı çok özel bir dönemdir. Değerli velilerimizden de bu konuda ciddi destekler görmekteyiz. Okul aile işbirliğinin güçlenerek devam etmesi başarı yolunda bizim en büyük yardımcımız olacaktır. Özellikle son iki hafta sınav başarısı açısından son derece hassas ve önemli bir dönemdir. Değerli aileler, çocuklarımızın akademik performansını ve duygusal dünyasını yakından takip etmek, buna göre gerekli desteği vermek ve öğrencinin ilgi ve yeteneklerine uygun hedefleri koymak yapabileceğiniz en büyük destek olacaktır. 

Bu vesile ile Ortak Sınavların esenlik içerisinde geçmesini diler, sınavda görev alan yönetici ve öğretmenlerimize, diğer kamu görevlilerine, ailelere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dilerim.

 

 

Yusuf YAZICI

Çankırı Milli Eğitim Müdürü

 

 

 11-04-201711-04-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.