ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG SİSTEMİ VE LYS - YGS TERCİHLERİ KAPSAMINDA “TERCİH DANIŞMANLIĞI” DEVAM EDİYOR

TEOG SİSTEMİ VE LYS - YGS TERCİHLERİ KAPSAMINDA “TERCİH DANIŞMANLIĞI” DEVAM EDİYOR

Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezince, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi ve LYS - YGS tercihleri kapsamında öğrencilere ve velilere “Tercih Danışmanlığı” hizmeti devam ediyor. 

Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 06.07.2015 tarihi itibariyle başlayan tercih döneminde öğrencilere ve velilere, danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ilimiz merkez ilçede Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) ile Yunus AVM de, Yapraklı, Ilgaz, Şabanözü, Çerkeş ve Orta ilçelerimizde "tercih danışmanlığı komisyonları" kuruldu. Alanında uzman Rehberlik Öğretmenlerimiz ile 16.07.2015 Perşembe günü saat 13.00 e kadar öğrenci ve velilerimize TEOG tercih danışmanlığı hizmeti yapılacak. Öğrenciler, 25 okul tercihi yapabilecek ve tercih işlemlerini ortaokul müdürlüklerine onaylatacaklar. Tercih işlemi, okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 14 Ağustos 2015´de yerleştirme sonuçları açıklanacak. Yerleştirmeye esas nakil işlemleri ise 17-21 Ağustos 2015, 24-28 Ağustos 2015 ve 31 Ağustos-4 Eylül 2015´te gerçekleştirilecek.

Ayrıca Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) bünyesinde üniversiteye gidecek adaylar için tercih danışmanlığı hizmeti, 06-16 Temmuz tarihleri arasında verilmeye devam etmektedir. Üniversite Adayı öğrencilerimiz için Kariyer günleri etkinliği çerçevesinde doküman gönderen üniversitelerimizi tanıtıcı stantlar oluşturuldu. Adaylar, kılavuzda yer alan kurallara göre, tercihlerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. Tercih işlemleri, 16 Temmuz 2015´te saat 23.59´da sona erecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak,

Emeği geçen meslektaşlarımıza teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.