ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG TERCİHLERİ VE TAKVİMİ

TEOG TERCİHLERİ VE TAKVİMİ

Öğrenci velilerinin tercih ve yerleştirme takvimi çok dikkatli incelemelerini ve tatil planlarını bu takvime göre yapmaları çok önemli bir husustur.

TERCİH İŞLEMLERİ

TEOG sonuçları açıklandı ancak tercihlere esas kontenjan tabloları ile 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) 24 Haziran´da ilan edilecek. TEOG kapsamında yapılan merkezi sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri ise 24 Haziran-5 Temmuz´da tamamlanacak. Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 10 Temmuz´da yapılacak.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI 14 AĞUSTOS´TA 

Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak. 

Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak. 

Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

            Sonuçların ülkemize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileriz. 

Ayrıntılı Bilgi ve Uzman desteği: Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi

ALO REHBERLİK : 0376 213 16 01

TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.