ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4006 Proje Başvuruları ile İlgili Toplantı Düzenlendi.

TÜBİTAK 4006 Proje Başvuruları ile İlgili Toplantı Düzenlendi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlügü AR-GE tarafından Rehberlik Araştırma Merkezinde, Çankırı İl ve İlçelerindeki okul müdürlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Turgut ÜNAL, Şube Müdürü Orhan Kemal KARAKUŞ, ve AR-GE sorumlusu Sinan ÖZLÜ öğrencilere araştırma alışkanlığı kazandırmak, bilimsel araştırmanın yöntem ve tekniklerini öğreterek geleceğin bilim adamlarını yetiştirmeyi amaçlayan 4006 Bilim Fuarlarına ilişkin bilgilendirme konusması yaptı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turgut ÜNAL projelerin hedef kitlesi ve amaçlarından bahsederek bu projelerin bilimi toplumla buluşturma hedefinde olduğunu vurguladı. Ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürümüz kazanımların hayata tatbiki noktasında projelerin önemli olduğunu, öğrencilerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye ve araştırmaya sevkettiğini belirtti. Toplantıya katılım sağlayan proje yürütücülerine ve müdürlerimize 4006 Bilim Fuarlarında sergilenecek projelerin kapsamı, proje harcamaları, projenin izlenmesi ve sonuçlandırılması ile ilgili konular aktarıldı.

 

AR-GE sorumlusu Sinan ÖZLÜ proje başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlara değindi, başvuru süreci, kabulü veya reddi ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. Proje başvurularının akademisyenler tarafından değerlendirildiğini ve ardından TÜBİTAK bütçesine uygun olarak kabul edilen projelerin açıklandığını belirtti. Ayrıca proje başvurusunda bulunmak isteyen müdürlerimize önerilerde bulunan ÖZLÜ, projenin amacına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

 

Projelerimizin Çankırı ilimize ve ülkemize katkılar getirmesi temennisiyle…


10-11-201710-11-201710-11-201710-11-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.