ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE AVRUPA YETİŞKİN EĞİTİMİ PLATFORMU

TÜRKİYE AVRUPA YETİŞKİN EĞİTİMİ PLATFORMU

EPALE (Electronic Platform for Adult Learning in Europe) portalı Avrupa’da yetişkin eğitimi veren kurum ve kuruluşları bir platformda buluşturmak ve aralarında iyi örnek uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla Avrupa Birliği Komisyonu desteğiyle http://ec.europa.eu/epale adresinde oluşturulmuştur.

EPALE portalı, birçok özelliği ile yetişkin öğrenimi odaklı kurum ve kuruluşları, bakanlıkların politika yapıcı birimlerini, yetişkin eğitimi alanındaki üniversiteleri, sürekli sağlayıcılarının derneklerini ve federasyonlarını, yerel yönetimlerin yetişkin öğrenme birimlerini, eğitim odaklı ulusal medya temsilcilerini ve gazetecilerini bir platformda birleştirerek bir topluluk oluşturmayı amaçlamıştır.

EPALE Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Turizm Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüleri öğretmen ve eğiticileri için iyi örneklerin paylaşımı, mesleki gelişim, yetişkin eğitimindeki güncel bilgilere ulaşma ve Avrupa’daki yetişkin eğitimi kurumları ile birlikte projeler yapma ve geliştirme açısından önemli bir fırsattır.

 

Ayrıntı İçin Tıklayın

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.