ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULU ÖNDER ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI

ULU ÖNDER ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI

Ulu Önder Atatürk’ün Ölümünün 77. Yıldönümü Anma Programı, 10 Kasım 2015 Salı günü Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, Garnizon Komutanı İstihbarat Kur. Alb. Yusuf BAYAZIT ve Belediye Başkanı İrfan DİNÇ tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı.

Saat 09.05’te saygı duruşunda bulunulması sonrası okunan İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi ve akabinde Bayraklar yarıya indirildi.

Daha sonra Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ve beraberindekiler tarafından, 100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi’nde düzenlenen Atatürk Fotoğrafları Sergisi gezildi.

100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen İl Anma Programına Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Yusuf BAYAZIT, Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Topçu Üsteğmen Rıfat Başoğlu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

“Öğretmen Atatürk” adlı şiir ve “Atatürk Çankırı’da” adlı yazının okunmasıyla devam eden program, Çankırı Lisesi tarafından hazırlanan “Karanlıktan Aydınlığa Atatürk” oratoryosunun sunumu ile son buldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.