ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Veliler ile Buluşma Toplantıları Devam Ediyor

Veliler ile Buluşma Toplantıları Devam Ediyor

2018/2019 eğitim öğretim yılında Müdürlüğümüz tarafından organize edilip uygulamaya konulan velilerle buluşma toplantısı 2019/2020 eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Bu eğitim öğretim yılının ilk toplantısı Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulunda yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, okulumuzun arsasını bağışlayan hayırsever Süheyla AKPINAR hanımefendi , Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu Müdürü Serkan DOĞAN, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı.

Eğitim öğretimde en büyük destekçilerinin hayırseverler olduğunu hatırlatan ÖZTÜRK, bu erdemli davranış için Süheyla AKPINAR hanımefendiye teşekkür etti.

Velilere okul öncesi dönem eğitimi ile ilgili doğru olduğu düşünülen yanlışlardan bahsederek bu dönemde çocukların kendi gelişim düzeylerine uygun eğitim almalarının önemi üzerinde duran ÖZTÜRK yaptığı konuşmada; yetişkinler olarak üstümüze düşen sorumluluğun büyük olduğuna, çocuklarımıza hayatımızın her alanında olumlu rol model olmamız gerektiğine ve okul aile iş birliğinin önemine vurgu yaparak velilerin eğitim süreci içerisinde daha aktif rol almalarının gerekliliğine değindi. Ayrıca çocuklarımızın kendi adres bölgelerindeki okullara devam etmesinin onların sosyal yaşam becerilerine katkıda bulunacağını böylelikle onların sanal ortamdan çok sosyal yaşam alanlarındaki iletişimlerinin gelişeceğini ifade etti.

 İlimizdeki eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili velilere ve öğretmenlere genel bilgilendirmelerde bulunan ÖZTÜRK, konuşmasının ardından velilerin sorularını yanıtlayarak onların görüş ve önerilerini dinledi.

30-09-201930-09-201930-09-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.