ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı Uyruklu Öğrenciler Komisyon Toplantısı Yapıldı

Yabancı Uyruklu Öğrenciler Komisyon Toplantısı Yapıldı

İl merkezimizdeki ilkokul, ortaokul ve liselere 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında öğrenime kazandırılan yabancı uyruklu öğrencilerin komisyon toplantısı 18.01.2016 tarihinde yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ve Göç İdaresi Müdürü Ahmet ÖNER’inde katıldığı toplantıda okullara yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler ile iletişim sağlamak amacıyla komisyonumuzca görevlendirilen Arapça öğretmenleri tarafından öğrencilere okulların isimleri ve yerleştikleri sınıflar anlatıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda öğrenciler ve velileri okullara yönlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, yaptığı konuşmada yabancı uyruklu öğrencilerin ve velilerin öğrenim hayatında karşılaştıkları sıkıntıların giderildiğini ve bu konuda gerekli hassasiyetin gösterildiğini anlatarak bu zamana kadar İlimiz merkezinde 428 yabancı uyruklu öğrencinin öğrenenim hayatına kazandırıldığını belirtilerek komisyonda görevli üyelere teşekkürlerini iletti.

 

 19-01-201619-01-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.