ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenilikçi Yaklaşımlar Proje Yazma Eğitimi

Yenilikçi Yaklaşımlar Proje Yazma Eğitimi

       

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK “ İlimiz okullarında şu an eğitime olan katkısı yadsınamayacak sayıda; planlanan, halen devam eden ve sonuçlanmış birçok önemli proje var. Bunlar siz değerli öğretmenlerimizin eseridir. “ dedi.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri; eğitimde kalitenin artırılması, özgün ve modern uygulamaların ortaya çıkarılması, başarılı projelerin ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve yapılan çalışmaların paylaşımlarının sağlanabilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2011–2012 eğitim öğretim yılından bu yana devam ettirilmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE birimi tarafından ilimizde bulunan okulların tamamına ulaşılarak Bakanlığın bu saygın projesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Bu tanıtımlar esnasında okullarımızın hali hazırda uyguladıkları ya da planladıkları çok güzel ve özgün çalışmalarının olduğu ancak bu çalışmaların belli bir formatta kâğıda dökülerek bir proje metni haline getirilmesinde küçük sıkıntıların yaşandığı ise dikkatlerden kaçmadı. Bu kapsamda AR-GE birimi tarafından her okuldan belirlenen koordinatör öğretmenlerin katılımıyla İlimiz Muazzez Ser-Ved Ortaokulunda iki oturumda gerçekleştirilen proje yazma eğitimi verildi.

Yapılan eğitime ilçe merkezi ve ilçelere bağlı okullardan 65, il merkezi ve il merkezine bağlı okullardan ise 77 öğretmenimiz gönüllü olarak bizzat katılmış ve çalışma sonunda ise projelerle ilgili paylaşımlarda bulunulmuştur. Eğitime katılan koordinatör öğretmenler, kendi okullarında yapılan projelerle ilgili okullarındaki öğretmen ve idarecilere proje metni yazımı ile ilgili rehberlik yapacaklardır.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK burada yaptığı konuşmada “Kapsamı her yıl büyüyerek devam eden Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ne geçtiğimiz eğitim öğretim yılında tüm Türkiye’de 3357 başvuru yapılmış ve bunlardan 106’sı ödüle layık görülmüştür. Bizler istiyoruz ki okullarımız ve öğretmenlerimizin yapmış olduğu özgün ve yenilikçi çalışmaları Bakanlığımızda görerek ödüllendirsin ve ülkenin eğitimine model olarak önemli katkılarda bulunsun. Bu amaçla ilimizdeki okulların tamamına yakınına ulaşarak bu çalışmayı AR-GE birimimiz sizlere tanıtmıştı. Bu tanıtımlar esnasında şunları gördük;  ilimiz okullarında şu an eğitime olan katkısı yadsınamayacak sayıda; planlanan, halen devam eden ve sonuçlanmış birçok önemli proje var. Bunlar siz değerli öğretmenlerimizin eseridir. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

15-02-201815-02-201815-02-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.