ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YETER Kİ SİZ ENGEL OLMAYIN PROJESİ KAPSAMINDA SÖYLEŞİLER DÜZENLENDİ

YETER Kİ SİZ ENGEL OLMAYIN PROJESİ KAPSAMINDA SÖYLEŞİLER DÜZENLENDİ

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında uygulanmakta olan EDES Programı kapsamında hazırlanan ‘Yeter ki Siz Engel Olmayın’ adlı projesi kapsamında, 8 Aralık 2016 Perşembe günü ilimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda, Türkiye’de görme engelliler için ilk kez “ Sesli Betimleme Tekniği”ni başlatan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri olarak görev yapan ve kendisi de görme engelli olan Kenan Önalan, ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri ile söyleşi yaptı.  Programa Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker KENDİR, Orta İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş UZUN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz CESUR ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay KAYAPINAR katıldı. Programda hayatından kesitler paylaşan Önalan, öğrencilere akademik olarak başarı için hiçbir durumun engel olmayacağını, önemli olanın içimizdeki inanma duygusu olduğunu, içinde bulunduğumuz şartları kabul ederek en iyiye ilerlememiz gerektiğini söyledi. Engelli bireylerin toplumda kabul edilerek desteklenmeleri gerektiğini vurguladı.  Programın sonunda il genelinde ortaokul ve lise kategorisinde kompozisyon ve resim yarışması ödül töreni düzenlendi. Ankara’dan İlimize teşrif eden Kenan ÖNALAN’a  teşekkür ederiz . Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Proje çalışmaları 9 Aralık 2016 Cuma günü Ilgaz ve Çerkeş ilçelerimizde, görme engelli olan Avukat- Bilgisayar öğretmeni Sinan Saltık söyleşileri ile tamamlandı. öğrencilere  ileri düzey bilgisayar kullanımı hakkında bilgi veren Sinan SALTIK, yaptığı çalışmalar ve akademik başarı ile öğrencilerimize başarı için hiçbir engelin olmadığını, engelli bireylerinde her alanda başarılı olabileceğini göstermiş oldu. Geçen yıllarda da ilimizde görme engelliler için yapılan kurs ve programlara katılan değerli Sinan SALTIK’a katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak programların ve projenin hazırlanmasında, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

                                                                                              Yusuf YAZICI

                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

22-12-201622-12-201622-12-201622-12-201622-12-201622-12-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.