ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YETER Kİ SİZ ENGEL OLMAYIN

YETER Kİ SİZ ENGEL OLMAYIN

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün “ Yeter Ki Siz Engel Olmayın” projesinin imza töreni 3 Şubat 2016 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

43,680,00 TL bütçeli ve on iki ay süreli proje kapsamında farklı engel gruplarında bulunan engellilerin günlük yaşamlarında karşılaştıkları sorunları anlatan bir kısa film çekilecek, çekilen film Çankırı’daki bütün öğrencilere izlettirilip film hakkında dönütler alınacak, il genelindeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik resim ve kompozisyon yarışması düzenlenecek,  il içi ya da il dışından farklı alanlarda kariyer yapmış engelliler davet edilerek ortaokul ve lise öğrencileri ile söyleşiler yapılacak.

Valilik Birlik Salonu’nda düzenlenen törene Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, Çerkeş Kaymakamı Cengiz ÜNAL, Kızılırmak Kaymakamı Halil İbrahim DEMİRÇİN, İl Milli Eğitim Müdürü YUSUF YAZICI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Seyfettin TURAN, Gençlik Merkezi Müdürü Tuncay HASKILIÇ ve İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Gazi BAYKALER katıldı.

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, “Engelliler bizim önem verdiğimiz toplum kesimlerinden biri. Bu işin tutarı önemli değil. Önemli olan Müdürlerin bu işe ilgi duymasıdır. Umarım sayı artar. Biz de Valilik olarak sonuna kadar yanlarında yer alıp onları destekleyeceğiz” dedi.

Ardından Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI tarafından proje sözleşmesi imzalandı.

 

 08-02-201608-02-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.