ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS 15 Mart 2015 Pazar Günü Saat:10:00’da yapılacaktır.

YGS 15 Mart 2015 Pazar Günü Saat:10:00’da yapılacaktır.

 

 

Sınav başlama saati:10:00

 Sınav bitiş saati       :12:40

 Sınav süresi             :160 dk

                        YGS’YE GİRERKEN ADAY NELERİ YANINDA BULUNDURMAK ZORUNDADIR?

1-  2015-YGS SINAVA GİRİŞ BELGESİ: Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Bu belgeyi, T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden temin edebilirsiniz. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar tekrar İnternet’ten edinebileceklerdir. Adaylar İnternet’ten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir.

2- NÜFUS CÜZDANI VEYA SÜRESİ GEÇERLİ PASAPORT:Sınava girebilmeniz için 2015-YGS Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya pasaportunuzun da yanınızda bulunması zorunludur .

Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge kabul edilecektir. Bunların dışında; sürücü belgesi (ehliyet), meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli sayılmayacaktır. Önceki yıllarda birçok aday nüfus cüzdanı yerine özellikle sürücü belgesi (ehliyet) ile sınava geldiklerinden dolayı sınava ALINMAMIŞTIR.

Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf (Sınav günü sınav görevlilerinin sizi fotoğrafınızdan tanımakta güçlük çektiği takdirde sizi sınava almayabileceğini göz önünde bulundurunuz.) ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (TC Kimlik Numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, 2015-YGS’ye alınmayacaktır.

         Nüfus cüzdanını kaybeden adaylar için sınav günü saat:07:00 ile 10:00 saatleri arasında Nüfus Müdürlüğü açık bulundurulacaktır.

     Sınav saatlerinde öğrencileri rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmaması, konvoy düzenlenmemesi, sınav yapılacak okul bahçeleri ve çevresinde sınav sükûnetin’in sağlanması önemlidir.

             YGS İçin Son Öneriler:

                Sınava,1 gün kala;

· Aşırı yorulmamak kaydı ile gezin, dolaşın, eğlenceli filmler izleyiniz..

· Daha önce tatmadığınız yiyecekleri denemeyin ve gereğinden fazla yemeyiniz.

· Sınav esnasında yanınızda olması gereken belgeleri hazırlayınız.( Sınava giriş belgesi,fotoğraflı ve onaylı Nüfus Cüzdanı,)

· Kesinlikle uyku yada sakinleşmek için ilaç almayınız.

· Bir miktar kaygı olabilir, bu çok normaldir.

Sınav günü;

· İnanarak başlayın ve olumlu cümleler kurmaya kendinizi zorlayınız.

· Diğer günlerinizle çelişmeyen hafif bir kahvaltı yapınız.

· Kendinizi rahat hissettirecek elbiseler giymeye özen gösteriniz.

· Sınava çok kalabalık bir grupla gitmekten kaçınınız. Bu kaygı yaratabilir. Mümkünse sınava kendinizi yanında mutlu

  hissettiğiniz bir kişi olabilir. Çok erken gitmemeye ya da geç kalmamaya özen gösteriniz.

  Deneme sınavlarında uyguladığınız yöntem ve tekniğin dışına çıkmamaya özen gösteriniz.

  Sınav esnasında gözlerini yorulursa kapatarak kısa süreli dinlendiriniz.

  Heyecan ve sıkıntı yaşarsanız derin nefes alınız.

  Sınavın süreli olduğunu unutmayınız ve zamanı iyi kullanınız.

  Hangi soruyu çözüyorsanız cevap anahtarına işaretlerken dikkat ederek kaydırma yapmayınız.

          Bu süreçte emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür eder, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileriz…

        Sınav sonrası ve tercih döneminde de yanınızdayız!

        Çankırı Rehberlik Araştırma Merkezi

        ALO REHBERLİK:0 376 213 16 01

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.