ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100. Yıl Cumhuriyet Çalıştayı Katılımcılarına Yaren Gecesi Düzenlendi

100. Yıl Cumhuriyet Çalıştayı Katılımcılarına Yaren Gecesi Düzenlendi

"Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinlikleri kapsamında Ilgaz Belediyesi ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İlimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 100. Yıl Cumhuriyet Çalıştayı kapsamında misafir sanatçılara "Yaren Gecesi" düzenlendi. 

                Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği tarafından organize edilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı İlker Kendir ,sanatçılar, farklı illerden Çalıştay'a davet edilen öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı. Çalıştay kapsamında, Adıyaman, Ankara, Niğde, Tokat, Çorum, Safranbolu, Samsun ve Konya Güzel Sanatlar Liselerinden gelen öğretmen ve öğrencilere, İlimizin geçmişten günümüze örf, adet ve gelenekleri tanıtıldı.

                Yaren Gecesi'nin düzenlenmesinde destek veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, Türk Kızılayı Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy ve Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Recep Deneci, Başağalar Ali Deneci ve İsmail Gönen'e teşekkür ederiz.

16-11-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.