ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

11 Ülkeden 17 Ressam Ilgaz/Yıldıztepe Uluslararası Resim Çalıştayı İçin Çankırı'da

11 Ülkeden 17 Ressam Ilgaz/Yıldıztepe   Uluslararası Resim Çalıştayı İçin Çankırı'da

08-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında Çankırı, Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinin Dünyaya tanıtılması, İlimiz sanatsal vizyonunun geliştirilmesi ve ünlü ressamların eserlerinden oluşan bir Sanat Arşivi oluşturmak amacı ile Ilgaz Belediye Başkanlığı bünyesinde, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Koordinesinde, Çankırı Kızılay Şubesinin desteği ile  Ilgaz/Yıldıztepe   Uluslararası Resim Çalıştayı düzenleniyor.

                Çalıştay öncesi, farklı ülkelerden ilimize gelen 17 sanatçı kurumumuzu ziyaret etti. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR'ın karşıladığı heyetle toplantı salonunda görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede, Çankırı'nın sosyal ve kültürel değerleri hakkında misafirlere bilgi veren ÖZTÜRK, sanatın ve  sanatçının, bir kültürün tanıtılması ve farklı kültürlere aktarılması konusundaki önemine değinerek, İl Müdürlüğü olarak her zaman sanatsal aktivitelere destek olduklarını dile getirdi.

                Ilgaz Belediyesi ev sahipliği ve Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi koordinesinde gerçekleştirilecek çalıştaya  Almanya, Azerbaycan, Gürcistan, İran , Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Macaristan, Özbekistan, Romanya  ve Türkiye'den sanatçılar katılım sağlıyor. 8 gün sürecek çalıştay 15 Mayıs 2022  Pazar günü saat 14:00'te  Yıldıztepe Kafe Restoranda açılacak olan Uluslararası Resim Sergisi ile tamamlanacak.

 

 

10-05-202210-05-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.