ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

13 İl Müdürlüğü İle eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı Düzenlendi

13 İl Müdürlüğü İle eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı Düzenlendi

Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa'da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetinin bir üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

İlimiz genelinde yürütülen eTwinning projelerinin nicelik ve niteliğini artırmak, eTwinning Projesi yürütmek isteyen öğretmenlerimize rehberlik yapmak amacıyla, 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde Isparta, Amasya, Antalya, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bursa, Çankırı, Eskişehir, Isparta, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Yozgat İl Millî Eğitim Müdürlüklerine bağlı okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlerimiz ve eTwinning İl Koordinatörlerinin katılımıyla eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı düzenlenmiştir.

Telekonferans yöntemi ile gerçekleştirilen ve 2 gün sürecek olan çalıştay YEĞİTEK Daire Başkanı Sayın Mustafa Hakan BÜCÜK'ün konuşmaları ile başlamıştır. eTwinning projeleri ile Avrupa'da büyük bir başarı yakaladığımızı belirten Sayın BÜCÜK, proje yürütücüleri ve öğretmenlerimize teşekkür etti. Sayın BÜCÜK'ün konuşmasının ardından 13 İl müdürümüz konuşmalarını gerçekleştirmiştir.

Çalıştayın ardından 1000 eTwinnerımız kaliteli projelere imza atacaklardır. Çalıştayın hayırlı sonuçlar getirmesini dileriz.

24-02-202124-02-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.