ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Bin Sorudan Oluşan Mobil Soru Bankası Kullanımda

15 Bin Sorudan Oluşan Mobil Soru Bankası Kullanımda

Bakanlığımız zorlu sınav süreçlerinde öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyor. Çocuklarımıza sınav öncesi destek sağlamak, soru çeşitliliğini artırmak, sınavda çıkabilecek türde sorulara çocuklarımızın her an ulaşabilmesini sağlamak için Mobil Soru Bankası çocuklarımızın kullanımına sunuldu.

 

9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin çalışmalarında yardımcı olmak üzere hazırlanan mobil uygulamada, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe grubu, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve İngilizce derslerinin 200 üniteden oluşan tüm müfredatını kapsayan 15 bin soru bulunuyor. Soru Bankasına ayrıca Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan Kazanım Kavrama Testleri de ünite, konu ve kazanımlara göre sınıflandırılarak eklendi.

Ücretsiz olarak sunulan Mobil Soru Bankasına Android ve IOS işletim sistemli cihazların Google Play Store  ve AppStore uygulamalarından erişilebiliyor. Uygulamanın çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızın  Mobil Soru Bankası uygulamasını telefonlarına indirmelerini bekliyoruz. Uygulamaya ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

 

 

Android cihazlar için :

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.eba.ogmmateryalsoru

 

IOS  cihazlar için :

 

https://apps.apple.com/app/id1550749140

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.