ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Proje Tasarımı Türk Patent Kurumu Tarafından Tescillendi

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Proje Tasarımı Türk Patent Kurumu Tarafından Tescillendi

Geçtiğimiz aylarda "Kalbimdeki Pati İzi" isimli tasarım başvurusu kabul edilen İlimiz 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin ikinci başvurusu olan "Çöpleri Smaçlıyorum" isimli tasarım başvurusu da Türk Patent Kurumu tarafından belge almaya hak kazandı.

            Artan çevre kirliliğine dikkat çekmek ve öğrencilerde çevre bilincinin artırılmasına katkı sunmak amacıyla tasarlanan "Çöpleri Smaçlıyorum" isimli proje ile öğrenciler çöplerini okul bahçesine yerleştirilen potalı konteynerlerde topluyorlar.

 

Beden Eğitimi Öğretmeni Emre Fidan koordinasyonunda öğrenciler tarafından hazırlanan tasarım ile  Dünya'da artan çevre kirliliğinin önüne geçmek, gençlerin konuya olan duyarlılıklarını artırmak ve çevre ile ilgili farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Çalışma ile gençlerin hem severek yapacağı hem de çevrelerini temiz tutmalarını sağlayacak bir proje ortaya konulmuştur.

            Türk Patent Kurumu tarafından belgelendirilen projenin tasarlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik eder, öğrencilerin başarılarının devamını dileriz.

21-06-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.