ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin Proje Tasarımı Türk Patent Kurumu Tarafından Tescillendi

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin Proje Tasarımı Türk Patent Kurumu Tarafından Tescillendi

İlimiz 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Türk Patent Enstitüsünden 3. tasarım tescilini almaya hak kazandı. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından geçtiğimiz aylarda elde edilen "Kalbimdeki Pati İzi" ve "Çöpleri Smaçlıyorum" proje tasarım tescillerinin ardından, "Müzik Radyosu" isimli üçüncü proje de Türk Patent Kurumu tarafından verilen tescil belgesini almaya hak kazandı.

 

            "Müzik Radyosu"  15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Uğurcan Bingöl ve öğrencisi Jale Selvi tarafından tasarlanıp, tescil başvuruları gerçekleştirildi. Öğrencilerde müzik alanına yönelik farkındalık ve ilgi oluşturmayı amaçlayan tasarım, pano şeklinde tasarlandı ve içerisinde çeşitli müzik aletleri görselleri yer aldı.
 

                 Türk Patent Kurumu tarafından belgelendirilen projenin tasarlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik eder, öğrencilerin başarılarının devamını dileriz.

 

 27-11-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.