ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018 - 2019 Eğitim - Öğretim Yılı Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

2018 - 2019 Eğitim - Öğretim Yılı Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

Çankırı merkez ve ilçelerinde görev yapan rehberlik öğretmenleri ile değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN’ın açılış konuşması ile başladı. Konuşmanın ardından katılımcılara, Çocuk Ergen ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Dr. Gözde ULAŞ tarafından ‘Çocuk ve Ergenlerde Psikiyatrik İlaç Kullanımı ve Etkileri’ konulu bir konferans verildi. Konferansın sonunda Dr. Gözde ULAŞ, Rehberlik Öğretmenlerinin sorularını yanıtladı.

Programın sonraki bölümünde İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK okullarda yapılan rehberlik hizmetlerinin önemi ve katkıları hakkında rehberlik öğretmenlerine yönelik bir konuşma yaptı.

Programın son bölümünde ise Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Mevlüt ERDOĞAN, il genelinde yapılan risk analizleri çalışması ve istismar - güvenli internet kullanımı ile ilgili yapılması planlanan proje hakkında bilgi verdi.

Kurum Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN kurumun yıl içerisinde yaptığı özel eğitim ve rehberlik hizmetleri ile uygulanan anket ve envanterler hakkında bilgi verdi. Rehberlik öğretmenlerinin kurumlarda yaşadığı sorunlar, farklı uygulamalar, danışmanlık tedbiri, özel eğitim konuları üzerine soru cevap yöntemi ile bilgi alışverişinde bulunuldu.

07-03-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.