ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İki Öğretmenimiz Ankara’daydı

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İki Öğretmenimiz Ankara’daydı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilde mesleki çalışmalarıyla öne çıkan öğretmenlerin başarı öykülerinin tanıtıldığı ve şehit öğretmenlere adanan serginin açılışını Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK gerçekleştirdi. Sergide ilimizi çalışmalarıyla Dr. Refik Saydam İlkokulu Müdür Yardımcısı Duygu HAMLI ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Nasıl Bir Okul, Nasıl Bir Ortaöğretim?” konulu deneme yarışması Türkiye birincisi TOBB Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Özge ASLANEL temsil etti. Öğretmenlerimiz 5 gün boyunca Bakanlığın misafiri oldular. Bu süre zarfında pek çok kültürel gezi ve sosyal etkinliklerde yer aldılar. İllerinde fark yaratan öğretmenlerden Duygu HAMLI  ilk gün Sayın Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’a çalışmalarını tanıttı. Sayın Bakanımız burada tüm illerden gelen öğretmenlerle tek tek ilgilenerek onları dinlediler. Bu yılki program şehit öğretmenlerimize ve onların aziz hatıralarına adandı. Batman Korosu şehit öğretmenlerimizi anlatıp şarkılarla anarken duygu dolu anlar yaşandı. Program 24 Kasım günü Anıtkabir’e çelenk konulmasıyla devam etti.

TBMM Başkanı Sayın Binali YILDIRIM öğretmenler onuruna verdiği yemekte öğretmenlik mesleğinin öneminden bahsettiler. Program müze ziyaretleri, gösteriler ve konserlerle devam etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyeler de programa destek olarak öğretmenlere Ankara’da oldukları süre boyunca misafirperverliklerini en iyi şekilde gösterdiler. Program Altınköy’de öğretmenlerle yapılan kahvaltıyla sona erdi.

Bakanımız 5 gün boyunca öğretmenlerle bir araya gelerek onlara inanç, güven ve umut aşılamıştır. “Bir milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” vurgusunun her an hissedildiği programda Bakanımız öğretmenlerle olmaktan gurur duyduğunu ve onlara duyduğu güveni şu sözle belirtmiştir: “Atatürk’ün yaktığı eğitim ateşinin ışığı Türkiye’nin geleceğini aydınlatan öğretmenlerimizle asla sönmeyecektir.”

 

 

27-11-201827-11-201827-11-201827-11-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.