ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmalarına ilişkin çalışmalar yürütülmüştür. Bu kapsamda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edilmiştir. Ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğitim, sağlık, çalışma hayatı gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi, mekânsal erişim yanında teknoloji ve bilgiye erişimin bu bireyler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü' de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile farkındalık etkinlikleri düzenledi. Konu ile ilgili olarak hazırlanan broşür, afiş ve diğer görseller elektronik ortamda paylaşılarak öğrenci ve velileri ile paylaşılması amaçlandı. Öğrencilere yönelik olarak da günün önemi ve farkındalık çalışması için bilgilendirme yapıldı.

Unutmayalım ki engellilik, birey ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını beraberinde getirmektedir.  Onların yaşadığı sorunlarla baş etmeleri sürecinde bizlere de çok önemli görevler düşmektedir. Bu nedenle her alanda onların yaşamlarını kolaylaştırmak, yılın her günü onları anlamak için her gün birlikte çalışalım. Hoş görü, sevgi ve saygıyla daha güçlü bir ülkede hep birlikte yaşamı kucaklayalım.

02-12-202102-12-202102-12-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.