ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9. Sınıflara Kazanım Değerlendirme Araştırması Uygulandı

9. Sınıflara Kazanım Değerlendirme Araştırması Uygulandı

19 Aralık Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından Çankırı merkez ve ilçelerdeki bütün liselerde 9. Sınıf düzeyinde Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İngilizce branşlarında 2021 öğrenciye Kazanım Değerlendirme Araştırması uygulandı.

Uygulama esnasında bütün okullarımızda görülen düzen, tertip ve ciddiyet; yönerge ve kılavuzlara uygun hareket etme eğilimi okullarımızın ve öğrencilerin Kazanım Değerlendirme Araştırmasına verdiği önemi gösteriyor.

Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi bu araştırmanın sonunda çıkaracağı geri dönüt karneleriyle ders kazanımlarının öğrenci, şube, sınıf düzeyi, okul ve il bazında ne kadar elde edilip edilmediğini somut olarak ortaya koyacağından, bazı kazanımların tekrar işlenerek telafi edilmesini sağlayacaktır. Böylelikle öğrencilerin ders kazanım ve becerilerini elde etme oranlarının her geçen dönem artması hedeflenmektedir.

Okulları kendi iç dinamiklerine göre değerlendirmenin önünü açan Kazanım Değerlendirme Araştırması, okullara sadece kendi sonuçlarını ve il ortalamalarını geri dönüt olarak verecektir. Bu araştırma, okullar arası karşılaştırmaların muhtemel olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya ve Milli Eğitim Bakanlığımızın okullar arası başarı makasının daraltılması amacına yönelik bir uygulama olması açısından da önem arz etmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki MEBBİS birimi ile Ölçme Değerlendirme Merkezinin ortak çalışmasıyla kısa sürede hazırlanan özgün bir değerlendirme programı üzerinden okular değerlendirme karnelerine ulaşabileceklerdir.

 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.