ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Avrupa’da

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Avrupa’da

2018-2019 eğitim-öğretim yılı süresince yürütülecek olan Özel Eğitimde Profesyonel Yaklaşımlar adlı Erasmus+ projeleri kapsamında Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri Portekiz’ de bir dizi işbaşı gözlem etkinliğine katıldılar.

Özel yetenekli öğrencileri olan Carlos Amarante Lisesi, Stem Academy ve Bilsemin muadili olan ANEİS Özel Eğitim Merkezi‘ne ziyaretlerde bulunma şansını elde eden öğretmenler, edindikleri bilgileri yaygınlaştırmak amacıyla bir dizi toplantı düzenleyeceklerini ifade ettiler.  Kurum Müdürü İbrahim GÖKMEN “Bu yıl gerek yurtiçi gerek yurtdışı kaynaklı hibe desteklerini almaya hak kazandığımız için son derece mutluyuz, Çankırı Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi kurulduğu günden bu güne birçok projenin yürütücülüğünü yapmıştır ve gayretimiz artarak devam edecektir.” dedi.

AB Proje koordinatörü Elif GENÇ ise “Projemiz kapsamında yaptığımız yurt dışı hareketliliklerinde iyi uygulamaları ülkemize transfer edebilmenin yanında, kendi ülkemizde eğitim alanında yapılan iyi uygulamaları da gittiğimiz ülkelere taşımaktayız, bu durumdan kaynaklı memnuniyetimizi ifade etmek isterim.” Dedi

 

 

14-11-201814-11-201814-11-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.