ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Bir Başarıya Daha İmza Attı

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi  Bir Başarıya Daha İmza Attı

Öğretmemiz Emine IRMAK ERSİN rehberliğinde, öğrencimiz Mert ÖZKAN "Mutlu Boy Ölçer" isimli proje ile "Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği Finali"ne katılmaya hak kazanmıştır.

Proje 5-7 Mart  tarihlerinde Ankara'da sergilenecektir. Türk Dünyası'na genç mucitler kazandırmayı hedefleyen yarışmada öğrencilerimizin yaptıkları projeler, Türkiye'de TRT AVAZ veya Türk Dünyasında faaliyet gösteren ulusal televizyonlarda "Küçük Eller, Büyük İşler" ismi ile yayınlanacak. Bu sayede Türk Dünyası Ülkelerinde okuyan öğrencilerin, bilim ve teknoloji alanında proje üretmelerine, buluş ve tasarım alanında yeni ve özgün projelere imza atmalarına, olanak sağlanacaktır.

Kurum Müdürü İbrahim GÖKMEN, "Bilime ve sanata dair yapabileceğimiz tüm projelerle bu platformlarda bizde varız demekten büyük onur duymaktayız. Çankırı'nın ismini yaptığımız projelerle duyurmak, ulusal ve uluslararası projelerde bizim öğrencilerimiz de var diyebilmek bizler için mutluluk vesilesidir. Yakın zamanda faydalı model ve patent konusunda da birkaç projeye imza atacağımızı belirtmek isteriz." dedi.

Emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

 11-02-202011-02-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.