ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Bir İlki Daha Geride Bırakmanın Gururunu Yaşıyor

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Bir İlki Daha Geride Bırakmanın Gururunu Yaşıyor

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan, yürütücülüğünü  kurum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Emine Irmak Ersin'in üstlendiği ve 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında desteklenmeye hak kazanan "Bugünün Yarınları" adlı proje başarıyla tamamlandı.

Proje yürütücüsü Emine Irmak Ersin, geleceği inşa edecek gençlerimizin 21. yüzyıl becerileriyle donatılması amaçlanan projeyle farklı liselerden öğretmen ve öğrencilerin bir hafta boyunca teknoloji eğitimleri aldıklarını, mühendislik alanında günümüzde kullanılan popüler teknolojilerle tanıştıklarını belirtti. Bir yandan robotik kodlama, enerji kaynakları, yapay zeka, kuantum fiziği, nesnelerin interneti, hologram gibi konularda eğitimler alırlarken bir yandan da hayal kurup yazdıklarını, kestiklerini, yapıştırdıklarını  ve sürekli ürettiklerini ifade eden Sayın ERSİN, proje boyunca katılımcıların teknolojiyle, bilimle ve sanatla iç içe olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve kendisinin de böyle bir ilke imza atmanın büyük gurur ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kurum Müdürü Ahmet Tuğrul Değirmenci ilimizde yapılan bu projelerle nice Aziz Sancarların, Canan Dağdevirenlerin, Selçuk Bayraktarların yetişmesi en büyük temennilerinin olduğunu belirterek kurum olarak daha nice ilklere imza atacaklarını söyledi. Projede kendilerine destek olan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Çankırı Karatekin Üniversitesine, Çankırı Belediyesine, Maltepe Üniversitesinden gençlerimizi bilgilendirmek için gelen Prof. Dr. Asaf Varol'a, Bozok Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Yaz'a , Karatekin Üniversitesinden  Dr. Öğretim Üyesi Musa Faruk Çakır'a ve Dr. Öğretim Görevlisi Fatih Issı'ya, tüm kurum çalışanlarına ve proje katılımcılarına teşekkürü bir borç bildiğini ifade etti.  

TÜBİTAK 4004 Projesini yürüten Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezimiz yöneticilerini, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

05-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.