ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Dünya Pi Günü Etkinliği

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Dünya Pi Günü Etkinliği

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri “14 Mart Dünya Pi Günü” kapsamında etkinlikler düzenleyerek, öğrencilerde farkındalık oluşturmaya çalıştılar. Matematik Öğretmeni Esra GÖREN rehberliğinde, öğretmenlerin ve öğrencilerin katılımlarıyla çeşitli etkinlikler ve sunumlar gerçekleştirildi. Pi sayısının gizemi üzerine dikkat çekildi. Öğrenciler arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere 3D yazıcıyla öğrencilerin tasarladığı “Pi Madalyonları” verildi. Öğrencilerin yaptığı Pi şeklinde kurabiyeler ve poğaçalar ikram edildi. Günün anısına Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Pi anahtarlığı dağıtıldı.

  Etkinliğimize Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi  Sayın Sezai GÜLER ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz katılım sağladılar. Kurum Müdürü İbrahim GÖKMEN, “Öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak adına ve proje geliştirme yönüyle bu tarz etkinlikler faydalı olmaktadır. Öğrencilere yol gösterirken onların dünyasına hitap edebilmek, öğrenme sürecinde keyif almalarını sağlamak büyük önem taşımaktadır.” dedi.

 Etkinlikte emeği geçen idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

19-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.