ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi "STEM" Etkinliği

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi "STEM" Etkinliği

STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) eğitimi, Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik disiplinleri arasındaki ayrımı ortadan kaldırarak, bu disiplinler arasında tam bütünleşmeyi uyumlu bir şekilde oluşturarak, anaokulundan üniversiteye kadar verilecek proje tabanlı eğitim yaklaşımıyla soru soran, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin yetiştirilmesini amaçlamaktadır. STEM eğitim yaklaşımıyla, öğrencilerin üretim ve buluş yapma alanında yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, problem çözme gibi yetenekleri geliştirilmektedir. İş dünyasına girdiklerinde de proje becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmeleri amaçlanmaktadır.

STEM Discovery Week (STEM Keşif Haftası) tüm dünyada Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarında disiplinler arası çalışmaları ve bu alanlarda kariyer yapmayı destekleyen uluslararası bir girişimdir. “STEM Keşif Haftası” kapsamında velilerin ve öğrencilerin takım olarak çalıştığı STEM etkinliği gerçekleştirmiştir. Öğrencilerimiz tasarımlarını anne, baba, kardeş ve dedeleriyle hazırlamıştır. Kurum müdürü İbrahim GÖKMEN, “Öğrencilerimizin soru sorma, araştırma, üretme, buluş yapma gibi becerilerini ortaya çıkarabilmesi ve geliştirebilmesi için eğitim süreçlerinde STEM etkinliklerinin kullanılması büyük fayda sağlayacaktır.” dedi.

Emeği geçen idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencimiz ve velilerimize teşekkür ederiz.

 

19-04-201919-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.