ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Tarafından "1000" Adet Siper Maske Teslimi Gerçekleştirildi

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Tarafından

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile ilgili her ülke kendi şartlarında önlemlerini yoğunlaştırırken, Türkiye de salgınla mücadelede büyük çaba sarf etmekte, dünyaya örnek olmaktadır. Bu bağlamda en büyük yükü sağlık çalışanlarımız çekmektedir.  Salgın ile ilgili alınacak önlemlerin birincisi ise sağlık çalışanlarının korunması ve sağlık hizmetlerinin kesintisiz yürümesinin sağlanmasıdır.

Geldiğimiz noktada hasta ile doğrudan ilgilenen sağlık çalışanlarının Siper Maske kullanmasının, hastalığının yayılımını engelleyen önemli unsurlardan biri olması sebebiyle tüm Bilim ve Sanat Merkezleri sağlık çalışanlarının kullanımı için siper maske üretimine başlamıştır. Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi prototipler geliştirerek, seri üretim için bir model üzerinde çalışmalarını sürdürdü. Üretim sürecinde Atatürk Ortaokulu da 60 a yakın maske ile sürece katkı sağladı. Üretilen siper maskelerin 50 adedini İl Emniyet Müdürlüğü'ne 25 adedini İl Nüfus Müdürlüğü'ne ve son olarak İl Millî Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK, Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Arif ASLAN, Çankırı İl Sağlık Müdürü Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin ŞENGÜL, Çankırı Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Nedim İlyas ATA, Çankırı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kadir BARAK'ın katılımlarıyla Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü'ne ve Çankırı Devlet Hastanesi'ne toplam 720 adet Siper Maske teslimatı gerçekleştirilmiştir. Kurum Müdürü İbrahim GÖKMEN, "Üretimimiz planlandığı gibi devam etmektedir. Başta Müdür Yardımcımız A. Tuğrul DEĞİRMENCİ, Bilişim Öğretmenimiz Emine IRMAK ERSİN olmak üzere tüm personelimizin üstün gayretiyle haftalık 150 adet Siper Maske üretiyoruz. İnşallah ildeki tüm ihtiyacı karşılayacağız. Sağlık çalışanları için başka yardımcı ekipmanlar da üretmeye başladık, yakın zamanda onların da teslimatı yapılacaktır. Sağlığımız için sağlığını tehlikeye atarak vazifesini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak az ne yapsak eksiktir. Öncelikle ülkemizin, sonrasında insanlığın salgından en az kayıpla kurtulmasını temenni ediyoruz." dedi.

Emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve tüm personelimize teşekkür ederiz.

14-04-202014-04-202014-04-202014-04-202014-04-202014-04-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.