ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi TÜBİTAK Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi TÜBİTAK Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan K.İlkem KARAKÜLAH tarafından proje yürütücülüğü yapılan 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 10 araştırma, 6 tasarım,5 bilgi araştırma projesi 70 öğrenci tarafından 10 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi.

Sergi açılışı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, İl Ticaret Müdürü Mehmet Ali YARANBAŞI,  İl Turizm Müdürü Mustafa KARATATAR, Milli Eğitim Şube Müdürleri Kenan YADA, Turhan HAKİOĞLU, Fatih DARÇIN, Oğuz CESUR, Orhan Kemal KARAKUŞ; okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

                                       

MUTLU BOY ÖLÇER PROJESİ

Öğretmen Emine IRMAK ERSİN çocuk gelişimini desteklemek amacıyla arduino mikro denetleyici ile “MUTLU BOY ÖLÇER” isimli elektronik ve yazılımsal boy ölçme devresi tasarladıklarını, sabit bir platforma konumlandırılmış olan sistem, okul öncesi öğrencilerinde boy ölçümü yaparak alınan ölçüm sonucuna göre dijital ekranda çeşitli uyarılar verecek şekilde tasarlandığını ifade etti.

Proje yürütücüsü K.İlkem KARAKÜLAH “Gerçekleştirdiğimiz fuara öğrencilerin yoğun ilgisi olmuştur. Öğrenciler bilimsel süreçlerle dolu bir hazırlık süreci geçirmiştir ve bilimsel yöntemleri kullanmayı öğrenmişlerdir. Projemizi oluştururken emekleri geçen okul idaremiz, öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi

 

03-05-201903-05-201903-05-201903-05-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.