ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’nde Zekâ Oyunları Kursu Açılacak

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’nde Zekâ Oyunları Kursu Açılacak

Bireylerin sosyalleşmelerine ve iletişim becerilerini geliştirmelerine uygun ortam sağlayabilmek için her yaştan ve kültürden insanın oynayabileceği zekâ oyunları eğitimi Çankırı’da verilecektir.

Zekâ oyunları, çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme, ileriyi görme, planlama, sabır, karar verme, yenilgiyi hazmetme gibi tutum ve davranışlarını geliştiren; eğlenirken zekâsını geliştirmesi, zihnini açması ve yeni bir şeyler öğrenmesi için hazırlanmış oyunlardır.

Bu oyunlarla var olan zihinsel ve bilişsel yetenekler geliştirilebildiği gibi, yeni yetenekler de kazanılabilir. Olaylara ve durumlara nasıl farklı açılardan yaklaşılabileceğini, nasıl farklı yorumlar getirilebileceğini gösterir. Kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Zeka oyunları büyük, küçük herkesin oynayabileceği oyunlardır ve herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Zekâ oyunları kursuna kayıtlar 30 Kasım 2015 tarihine kadar alınacaktır. Başvuru yapmak isteyenlerin nüfus cüzdanları ile Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir.

Zekâ Oyunları İl Formatörü ve Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Danışman Öğretmeni Taner KILIÇ tarafından verilecek eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Emeği Geçen herkese teşekkür ederiz. 

Ayrıntılı bilgi için:

Çankırı Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM ( Taş Mektep Binası - İsmet İnönü Ortaokulu Bahçesi – Eski Güzel Sanatlar Lisesi Binası ) Telefon: 0 376 212 74 60

http://ahmetmecburefendibilsem.meb.k12.tr

 

 

 

23-11-201523-11-201523-11-201523-11-2015

 

 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.