ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM' den Büyük Başarı

Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM' den Büyük Başarı

2022-2023 eğitim öğretim yılı 1. döneminde İlimiz Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Türk Patent ve Faydalı Model Kurumu bünyesinde gerçekleşen başvurular arasında yerini almaya devam ediyor.

                BİLSEM öğrencileri Defne Ünal, Kaan Akçakaya, Alperen Şahin, Zeynep Kantar, M.Fatih Akcakaya, Arda Alemdar ve İkra Kayalı Fizik Öğretmenleri F.Demet Coşkara rehberliğinde Türk Patent ve Marka Kurumu'na 12 adet başvuruda bulundular. Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM Türk Patent Kurumu web sitesinde yayınlanan verilere göre 2023 eğitim öğretim yılı EN'leri kısmında (TÜRKPATENT "turkpatent.gov.tr") en çok başvuru yapan kurumlar arasında yerini aldı.

                Faydalı model çalışmaları ülkemizde Türk Patent Kurumu tarafından uygulamaya konulan, sanayi, teknoloji ve eğitim öğretim gibi pek çok alanda kişilerin ürettikleri çalışmaları kapsıyor. Türkiye'de faydalı modelleri kapsayan sınai mülkiyet hakları 6769 Sınai Mülkiyet Kanunu ile düzenlenmektedir. 

                Çalışmaları nedeniyle Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM öğretmen ve öğrencilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

24-02-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.