ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM'den Büyük Başarı

Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM'den Büyük Başarı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Fizik Öğretmeni  Fatma Demet Coşkara ve proje grubu öğrencileri, Türk Patent ve Marka Kurumun'dan 17 adet tescil belgesi aldı.

            Milli ve Yerli Teknolojilerin her geçen gün öneminin giderek arttığı günümüzde, İlimiz öğrencileri büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından düzenlenen Patent ve Faydalı Model yarışmalarında derece elde eden çalışmalar 17 adet tescil belgesi almaya hak kazandı.

            Fizik Öğretmeni Demet COŞKARA ve öğrencileri tarafından özverili ve titiz çalışmalar sonucu ortaya koyulan ürünler büyük beğeni topladı. Çalışmalar arasında Ulusal çapta derece kaydeden "Antimikrodalga Yelek" isimli buluşun bir prototipi oluşturuldu. Proje fikir sahibi F.Demet COŞKARA'dan alınan bilgiye göre, yelek mikrodalga boyutundaki cep telefonu radyasyonunun vücuda gelişini azaltarak, vücudu radyasyonun zararlı etkilerinden koruyor. Yeleğin ön kısımlarında özel dokuma radyasyon filtresinin yer aldığı ve ürünün kadın ve erkek kullanımına uygun olarak üretilebileceği bilgisine ulaşıldı.

            Giyim sektöründe ses getirecek ve alan firmayı ön plana çıkartacak  ürünün, yatırımcıların tekliflerine açılacağı aktarıldı.

26-10-202226-10-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.