ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ailede Okuma Kültürü ve Okumanın Başarıya Katkısı Konulu Seminer Düzenlendi

Ailede Okuma Kültürü ve Okumanın Başarıya Katkısı Konulu Seminer Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Yarenler Okuyor Projesi kapsamında Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu öğrenci ve velilerimize yönelik eğitimci yazar Erkin SAÇAR ile Ailede Okuma Kültürü ve Okumanın Başarıya Katkısı konulu seminer düzenlendi.

Yarenler Okuyor Projesi Okul Koordinatörü Ayşe TOPRAK, okuma kültürünün oluşması amacıyla okulda önceki yıllarda yürütülen "Çocuğumla Okuyorum", "Her Ev Bir Kütüphane", "Kitabımla Geziyorum" Projeleri ile kitap okumanın önemini hem öğrencilere hem de velilerine aktarmaya çalıştıklarını söyledi. Bu yıl başlatılan "Yarenler Okuyor" projesini de aynı bilinç ve amaçla yürütmeye çalıştıklarını ifade etti.

Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK; evlerde kitap okunmasının bir kültür haline gelmesinin , toplumda okumaya, yazmaya ve düşünmeye olan ilgiyi artırmanın projenin temel hedefleri arasında olduğunu dile getirdi.

Eğitimci yazar Erkin SAÇAR ise okuma kültürünün oluşmasında ailenin rolünün büyük olduğunu, çocukların 0-3 yaş arasında kitapla tanıştırılması gerektiğini, ebeveynlerin çocuklarımıza rol model olması gerektiğini ifade etti. Ayrıca okuma kültürünün oluşmasının akademik başarıyı doğrudan etkilediğini kendine has anlatımıyla vurguladı. Velilerin ve öğrencilerimizin  ilgi gösterdiği seminer soru cevap bölümüyle tamamlandı.

Seminerin düzenlenmesinde emeği geçen okul müdürümüz Resul AYHAN'a, okulumuz idareci ve öğretmenlerine, bilgilerini bizlerle paylaşan eğitimci yazar Erkin SAÇAR'a ve programa katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederiz.

09-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.